KURUMSAL

Asos Mekatronik firması, maden sektörüne kurutma teknolojileri üreten, tasarım, otomasyon ve mekanik imalatını kendi bünyesinde bulunduran, deneyimli mühendis ve teknisyen kadrosuyla Çorlu’daki 7.000 m2’lik fabrikasında üretim yapmaktadır.

Ürünlerimiz;
1- Turn-key Tesis Tasarımı, İmalat ve Montajı
2- Akışkan Yataklı Kurutucu
3- Rotary Kurutucu
4- Döner Bantlı Kurutucular
5- Kalsinasyon Tesisleri
6- Sprey Kurutucular
7- Flash Kurutucular
8- Tesis Otomasyonu

Proses Mühendisliği: Üretilmek istenen ürünün proses aşamalarına göre sistem dizaynı uzman mühendislerimiz tarafından yapılarak sistemin akış şeması ve proses dizaynı oluşturulmaktadır.
Projelendiriyoruz: Kesinleşmiş proses dizaynından sonra nihai projeler 3 boyutlu katı modelleme programları kullanılarak dizayn ve simule edilmektedir.
İmal ediyoruz: Kesme, bükme, silindir, plazma, CNC torna freze tezgâhlarımız ve sertifikalı kaynakçılarımız ile her türlü imalat yapılmaktadır.
Otomasyon: Yazılım mühendislerimiz ve uzman elektrik kadromuz ile üretmiş olduğumuz sistemlerin otomasyonunu yaparak sistemler arası mükemmel uyumu sağlıyoruz.
Kalite Kontrol: İmalatın her aşamasını kontrol ediyoruz ve proje uyumunu denetliyoruz. Çalışanlarımızın kaynak sertifika eğitimlerini yıllık periyodlarda yeniliyoruz. İmalat kalitemizi gösteren TUV, CE, ISO9001 uluslararası sertifikasyon firmaları ile ürünü belgelendiriliyoruz. Bitmiş olan imalatları test bölümümüzde tüm testleri yapıldıktan sonra sevk ediyoruz.
Montaj ve Devreye Alma: Makinaların mekanik montajını, elektrifikasyonunu ve otomasyonunu kendi bünyemizde yapıyoruz. Tesisin kurulumu için gerekli çelik yapı, ısı kazanları ve tesisatları projelendiriyor ve uzman partnerlerimiz ile birlikte devreye alıyoruz.

Türk Mühendisliği ile sektörlerin kurutma prosesi ihtiyaçlarına cevap vermek, %100 yerli sermaye ile yurt dışı rakiplerimize göre aynı kalitede ve daha ekonomik sistemler üretebilmek ve ürettiğimiz sistemleri dünya pazarına satarak ülkesine fayda sağlayan, teknoloji ihraç eden bir firma olmak öncelikli hedeflerimizdendir.